3. ročník

Tretí ročník benefičného podujatia sa uskutoční 8. septembra 2013. Trasa za začína v Trenčianskych Tepliciach, povedie cez Bánovce nad Bebravou, Partizánske a skončí sa charitatívnym koncertom na námestí v Nitre o 20:00.

Krištáľová rallye je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla, mediálne známych osobností a detí, ktorým ide nadácia pomáhať. Účasť k dnešnému dňu potvrdili: Maroš Kramár, Jozef Golonka, Eva Pavlíková, Ján Greššo, Jozef Vajda, Ady Haydu, Diana Mórová, Karin Haydu, Erika Barkolová, Katarína Brychtová, Jozef Pročko a mnohí ďalší. Všetci účastníci budú zároveň robiť aj verejnú zbierku na trase Krištáľovej rallye v nedeľu 8. Septembra 2013. Na koncerte na námestí v Nitre o 20.00 vystúpia Helena Vondráčková, Miroslav Žbirka, Robo Grigorov, Sisa Lelkes-Sklovska, Peter Bič Project, Kristína, Martin Harich, Debbi, Funny Fellows a ďalší. Moderátor koncertu je Junior- Milan Zimnýkoval z Funradia. Priame televízne vstupy vysiela TA3 počas celého dňa a rozhlasové vstupy zabezpečuje Funradio. Záznam z celého benefičného podujatia a večerného koncertu odvysiela televízia TA3 v nedeľu 15.9. o 19.00.

Zakúpením srdiečka v minimálnej čiastke 1 €, ktoré boli vyrobené ručne ľuďmi s mentálnym postihnutím v chránenej dielni Vstúpte, n.o. a v chránených dielňach Drahuškovo, pomôžete deťom, ktoré sa narodia so závažnými poškodeniami zdravia a vieme im pomôcť, deťom s metabolickými poruchami, občianskym združeniam starajúcich sa o jednotlivcov postihnutých autizmom, Downovým syndrómom a metabolickými poškodeniami mozgu.
Správa z tlačovej konferencie v Sheratone 2.8.2012

Fotogaléria:

Cincopa WordPress plugin

Projekt Krištáľová rallye je II. ročníkom úspešnej charitatívnej akcie Pomôže celé Slovensko, počas ktorej sa na pomoc obetiam povodní vyzbieralo približne 400 000 eur. Aj Krištáľová rallye je charitatívny projekt, určený na pomoc tým, ktorí to potrebujú. Vyzbierané finančné prostriedky pôjdu Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave a vybraným dobrovoľným neziskovým organizáciám. Projekt bez nároku na honorár podporili viaceré známe osobnosti.

Projekt autorsky a producentsky pripravila konateľka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová. „Deti prinášajú do nášho života radosť a smiech. Nič nie je smutnejšie, ako keď nás opustia predčasne. Preto som sa rozhodla zorganizovať projekt, ktorý by pomohol získať finančné prostriedky na naozaj prospešné veci ,“ hovorí na margo projektu Mária Vaškovičová. Jej myšlienka nezostala osamotená. Márii Vaškovičovej sa podarilo nadchnúť a presvedčiť množstvo ľudí, ktorí jej s charitatívnym projektom pomáhajú bez nároku na honorár. „Som naozaj veľmi rada, že váhou svojej osobnosti projekt podporia aj známe tváre a ľudia so showbiznisu. Spomeniem aspoň Sisu Lelkes Sklovsku, Petra Cmoríka, Janka Kurica, Metalindu, Karin Hajdu, Štefana Skrúcaného či Jara Bekra. Im, ako aj všetkým ostatným, ktorí s oduševnením pomáhajú, patrí moja úprimná vďaka.“

Krištáľová ralley je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla a detí, ktorým projekt pomáha. Trasa sa začína 9. septembra 2012 spred hotela Sheraton v Bratislave. Postupne bude Krištáľová ralley prechádzať a zastavovať sa v Záhorskej Bystrici, Stupave, v Malackách, Studienke, neobíde ani Šaštín-Stráže, Senicu, Radošovce, Holíč a skončí sa v Skalici. Počas celej trasy budú posádky automobilov s podporou známych osobností robiť zbierku. Každý, kto podporí charitatívne podujatie minimálne čiastkou 2 €, dostane darček – klaksón, ktorý symbolizujú šírenie pomoci. Prispieť môžete akoukoľvek sumou. Klaksón je zároveň vstupenkou na benefičný koncert na námestí pred Jezuitským kostolom v Skalici. Príspevky môžete odovzdávať a k tomu získať klaksóny mesiac pred konaním koncertu na mestských a obecných úradoch na trase Krištáľovej rallye v Bratislave – Starom Meste, v Záhorskej Bystrici, Stupave, Malackách, Studienke, Šaštíne-Strážach, Senici, Radošovciach, Holíči a Skalici.

Vyvrcholením projektu bude veľký benefičný koncert, ktorý sa bude konať v Skalici v Jezuitskom kostole pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča a osobností Krištáľového krídla. Počas koncertu vystúpia známe osobnosti a kapely ako Helena Vondráčková, Jana Kirschner, Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Peter Cmorík, Sisa Lelkes Sklovska, No name, Vidiek, Robo Grigorov, Gabriela Gunčíková, Metalinda, Jaro Bekr a Spin dance group, Robo Opatovský, Kapela Energia, Milo Suchomel a Papa Csino band, Fragile a ďalší. Priamy prenos z koncertu odvysiela RTVS 9.9. 2012 o 20.10 hodine na Jednotke.

Online nominácia