Hľadáme najlepších medzi výnimočnými. Oceňujeme najväčšie osobnosti Slovenska cenou Krištáľové krídlo. Vyzdvihujeme tých, ktorí svojou prácou a výsledkami zviditeľnili nielen seba a svoj odbor, ale aj našu krajinu.

Spolupracujeme s významnými osobnosťami vedeckého, kultúrneho, hospodárskeho a športového života na Slovensku. Vďaka nim sa nám darí každoročne oceniť Krištáľovým krídlom tých najlepších.

Foto: archívKK/ReneMiko, laureáti ceny Krištáľové krídlo za rok 2019: zľava Oto Bachorík (Výtvarné umenie), Juraj Griglák (Hudba),Jozef Ciller (Mimoriadne ocenenie), Eva Klikáčová (Filantropia), dvojica Branislav Cvik a Ľubomír Vančo (Hospodárstvo), Sima Martausová (Populárna hudba), Radoslav Danilák (Inovácie a startupy), Gabriel Csollár (predseda Veľkej poroty KK), Ivan Vulev (Mimoriadne ocenenie), Mária Vaškovičová (autorka a producentka KK), Juraj Kukura (Divadlo aaudiovizuálne umenie), Robert Hatala (Medicína a veda), Rudolf Dobiáš (Publicistika a literatúra, ocenenie prevzal syn)

Ocenenie Krištáľové krídlo sa každoročne udeľuje osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli mimoriadny úspech v rôznych odvetviach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života. Hlavnou myšlienkou je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia obdiv a úctu.

Pozrite si ZOZNAM LAUREÁTOV, ktorí boli doteraz ocenení cenou Krištáľové krídlo.

Ocenenie Krištáľové krídlo je udeľované od roku 1997 a za ten čas sa stalo rešpektovaným uznaním, ktoré odráža najvyššiu odbornosť laureáta. Cena Krištáľové krídlo nie je anketa, o finálnych nomináciách rozhoduje odborná porota. Prestíž Krištáľového krídla je založená na prestíži porotcov, ktorí patria medzi výnimočné osobnosti rôznych oblastí života na Slovensku.

Foto: archívKK/ReneMiko, Veľká porota ceny Krištáľové krídlo pri otvárananí obálok krátko pred začiatkom slávnostného galavečera 23. ročníka odovzdávania ocenení

V súčasnosti sa ocenenie udeľuje v kategóriách filantropia, hospodárstvo, publicistika a literatúra, divadlo a audiovizuálne umenie, výtvarné umenie, hudba, šport, medicína a veda, inovácie a startupy a mimoriadna cena za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí či iný významný počin.

Navrhnite aj Vy svojho favorita na cenu Krištáľové krídlo prostredníctvom ONLINE FORMULÁRA.

Organizátorom udeľovania cien Krištáľové krídlo je umelecká a reklamná agentúra Krištáľové krídlo s. r.o.